ייעוץ וליווי עסקי

לעסקים קטנים שחושבים בגדול

תחזית עסקית – נבואה או מדע?

יום ה’, 30 מאי 2018

אומרים שהנבואה ניתנה לשוטים, נכון? אולי… ותחזית? היא בהכרח לחכמים! למה? כי תחזית טובה מצריכה שילוב של ידע וניסיון, שימוש בכלים ומודלים מובנים ויכולת שקלול של מספר מרכיבים יחד תוך ניתוח האפשרויות השונות והסתברויות למימושם על מנת לתת הערכות ראויות לעתיד.
ובעסק? תחזית עסקית היא מרכיב קריטי להצלחת העסק שלנו! בעלי עסקים שואלים אותי פעמים רבות: "איך אדע כמה אמכור? מה תהיה ההכנסה שלי? הרווח..?" ואני עונה: לא "תדע", אבל תשים יעדים – מדויקים, ראויים, אתגריים ואפשריים, על סמך ניתוח יכולות העסק ומצב השוק ותעשה כל מאמץ לעמוד בהם…" כי אם לא תדע לאן אתה רוצה להגיע, איך תגיע לשם?!
תחזית עסקית בראייתי המקצועית היא אחד ההבדלים המהותיים בין העסקים שייכנעו לסטטיסטיקה ויסגרו תוך ממוצע זמן של כ- 4 שנים (80% מהעסקים בארץ!!) לאלו שיצליחו, יגדלו וישגשגו לאורך זמן…
אז מה כוללת תחזית עסקית טובה? 
בצד ההכנסות – פירוט המוצרים / שירותים בעסק, הכנסה ורווח מכל מוצר (גולמי) ויעדי מכירות בחלוקה למוצרים השונים בפריסה לחודשי השנה.
בצד ההוצאות – פירוט ההוצאות השונות בעסק, קבועות ומשתנות, בחלוקה לנושאים (שכר, תפעול ומשרד, מחשוב ותקשורת, שירותים חיצוניים, שיווק, הכשרות.. ועוד) בפריסה לחודשי השנה. 
והרווח? מודל תחזית נכון ומקצועי כבר יחשב אותו לבד מכאן… 😉
אז יש לנו תחזית, מה עושים אתה? 
גוזרים מתוכה את יעדי המכירות שלנו, בונים תכנית שיווק בהתאם ליעדים ולתקציב שהגדרנו, מתכננים על פיה את ההוצאות השונות שלנו, בוחנים כל חודש היכן אנו עומדים ביחס אליה, מפיקים לקחים ומשנים בהתאם את התנהלות שלנו ואף את התחזית אם נדרש, שהרי העסק דינאמי. בדומה ל"וויז" – מגדירים יעד, מתכננים מסלול מיטבי להגעה אליו, בודקים התקדמות בזמן אמת ואם יש צורך – משנים קצת מסלול או מחשבים מסלול מחדש… ומי יוצא היום לדרך בלי וויז? אף אחד.
אז תבנו תחזית עסקית לשנה קדימה לפחות.. זה ישנה לכם משמעותית את ההתנהלות בעסק.
רוצים סיוע? תנו סימן, ואני אתכם…
אז מה התחזית שלכם להיום?

בואו נפגש לקפה ונבדוק באיזה מצב העסק שלך

לקוחות מספרים ש...

לשיפור העסק שלך - השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם...

רוצה לצעוד בנתיב העסקי הבטוח להצלחה?