ייעוץ וליווי עסקי

לעסקים קטנים שחושבים בגדול

ערכים רבותיי, ערכים!

יום א’, 07 אוקטובר 2018

ערכים עסקיים

אחד מאבני היסוד של כל עסק הוא סט ערכים אליהם הוא מחוייב ועליהם מבוססת התנהלותו. ערכים אלו צריכים להיות ברורים ומוחצנים כחלק מהשיווק ומוטמעים ומושרשים פנימה בהתנהלות השוטפת של העסק, עד אחרון העובדים, בהלימה מלאה – Walk The Talk!

מהם בעצם ערכים?

לפי ויקיפדיה: "ערכים הם אמות מידה אידיאליות המבוססות על השקפות עולם… הערכים מכתיבים את נורמות ההתנהלות וההתנהגות"

 עלייך לשאול את עצמך: אילו ערכים מהווים את ה"מצפנים" להתנהלות העסק שלך? מהם נורמות ההתנהגות לאורם העסק שלך מתנהל אל מול לקוחותיו? רוצה קצת עזרה?

אז איך בוחרים ומגדירים את אותם הערכים? על קצה המזלג:

לעסק כדאי שיהיו  4-5 ערכים מרכזיים. לכל ערך יש שם, והגדרה – פירוט בשניים עד שלושה  משפטים מה הוא בעצם אומר. מה המשמעות הפרקטית של אותו הערך, שהרי אלו לא סתם מילים אלא עקרונות שמתורגמים למעשים…

מתחילים ברשימת הדברים שמרכזיים שהיית רוצה שהלקוחות שלך יגידו (או כבר אומרים..)  עלייך ועל השירותים שהעסק שלך מספק. למשל: שירות מצויין, אכפתיות, מקצוענות, זמינות גבוהה… וכ"ו. את הרשימה הזו יש לצמצם באמצעות אלימינציה  (הורדה של הערכים אשר הנם פחות חשובים לדעתך) ואיחוד (שילוב שני ערכים חופפים לדעתך לערך בעל שם אחד) ואז – לפרוט כל ערך להגדרה – מה זה אומר מבחינתך…

אני מזמין אותך לטאב "הערכים שלנו" כדי לראות דוגמא לאיך זה צריך להיראות… (או לחץ כאן: https://www.braverman.co.il/philosophy/ )

רוצה לדעת עוד? סיוע בהגדרה ודיוק ערכי הליבה של העסק שלך? מעולה! זה הזמן ללחוץ על "צור קשר" ואני אתך ☺

בואו נפגש לקפה ונבדוק באיזה מצב העסק שלך

לקוחות מספרים ש...

לשיפור העסק שלך - השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם...

רוצה לצעוד בנתיב העסקי הבטוח להצלחה?