ייעוץ וליווי עסקי

לעסקים קטנים שחושבים בגדול

המקום בו אמנות הלחימה פוגשת את אמנות הייעוץ העסקי:

יום ה’, 30 מאי 2018

המקום בו אמנות הלחימה פוגשת את אמנות הייעוץ והליווי העסקי:
אני עוסק באמנויות לחימה ותנועה סיניות (בעיקר קונג-פו וצ'יקונג) כתחביב מזה כ- 18 שנים, במהלכן לקחתי מתוך אמנות הלחימה ותורות המזרח כלים רבים ומגוונים לטובת התפתחות וצמיחה בחיים האישיים והעסקיים שלי על מגוון חלקיהם. 
את דרגת ה"דאן 3" שלי קיבלתי בסין, ב- 2011, במהלך סדנא של 3 שבועות שעסקה בסגנון לחימה סינית ייחודי שנקרא "בא גווא קיסרית" – סגנון לחימה בצורה מעגלית השם דגש על תנועות תוך שימוש בכוחות האינרציה המעגלית (בתמונה מעגל ה"בא גווא"). באותה שנה גם השלמתי את לימודי האימון האישי שישמשו אותי בהמשך גם בתהליכי ליווי צמוד של בעלי עסקים – החיים כמעגלים…
אז איפה הדברים והתובנות נפגשים?
ברמה הכללית – 
בלחימה כמו גם בחיינו העסקיים, אנחנו רוצים להעביר את השליטה ב"מערכה" אלינו – לא רק להיסחף ולהגיב למתרחש אלא להפוך ליוזמים ולמובילים לכיוון ברור אותו קבענו מראש להשגת מטרתנו וזאת מתוך מודעות, עירנות, תכנון ופעולה אפקטיבית. 
בתהליך ייעוץ וליווי עסקי, זה מה שאני עושה עם בעלי העסקים: 
נותן להם כלים מעשיים ושיטתיים, כמו גם תודעתיים, שיאפשרו להם לקחת יוזמה, אחריות ושליטה על נתיב העסק ולפעול מתוך יוזמה, תכנון ובהירות לעבר השגת היעדים והמטרות העסקיות אותן הגדרנו יחד.
ברמת ההתמודדות היום יומית – 
ישנם מספר עקרונות חשובים באמנות הלחימה אשר יעילות יישומם בחיים העסקיים היום יומיים השוטפים מאוד גבוהה. לדוגמא: 
אחד העקרונות בלחימה ברמה גבוהה הוא שאין בהכרח צורך בשימוש בכוח ואגרסיביות להשגת תוצאה רצוייה אלא עדיף ואפקטיבי יותר לפעול באופן מדוייק וממוקד, בתזמון נכון וזאת מתוך "רכות" פנימית המשלבת חוסן חיצוני. והנה – כמו בלחימה גם בחיים העסקיים הלחוצים – תגובה מתוזמנת נכון מתוך רוגע פנימי, מודעות גבוהה, בהירות, דיוק ומיקוד עדיפה בהרבה על אימפולסיביות ואגרסיביות להשגת תוצאה רצויה (וזה גם בריא יותר… 😉)
דוגמא נוספת: בלחימה יש ללמד את עצמנו לפעול בניגוד ל"אינסטינקט" הראשוני שלנו או יותר נכון לשכללו – כך שכאשר מגיעה "התקפה" במקום להתכווץ לאחור ולהגן ואז להתנגש, יש להגיב באופן אפקטיבי – לצאת מקו ה"התקפה" ולבוא אל הסיטואציה קדימה אך מכיוון שונה, "מסביב" – עם תגובה יזומה משלנו כך שנהפוך אקטיביים ומובילים – ולמעשה מכריעים. גם בעולם העסקי ישנם לא מעט מצבים בהם אנו "מותקפים" ומתכווצים, אך נכון יותר לפעול בהם בניגוד לאינסטינקט הראשוני ולחשוב רחב ושונה, מחוץ לקופסא ומכיוון אחר, תוך לקיחת יוזמה והתקדמות קדימה על מנת להתמודד בצורה אפקטיבית עם הסיטואציה. 
פה באים לטובתנו כלים מעולם האימון האישי וה- NLP , בהם אני נעזר בתהליכי הליווי העסקי על פי הצורך, והמסייעים לשינוי דפוסי פעולה עסקיים "אוטומטיים" והפיכתם לכאלה שיהיו יעילים יותר…
ויש הרבה דוגמאות מעשיות רבות לכל תובנה.
אם הגעתם עד פה – כל הכבוד! סקרנים לדעת עוד? 
צרו קשר ואשמח להרחיב… 😎

בואו נפגש לקפה ונבדוק באיזה מצב העסק שלך

לקוחות מספרים ש...

לשיפור העסק שלך - השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם...

רוצה לצעוד בנתיב העסקי הבטוח להצלחה?